Прополіс

Його називають ще бджолиним бальзамом. Це смолиста, з приємним запахом ефірних масел речовина, корисне не тільки для бджіл, але й для людини. Прополіс використовується для заліковування опікових ран, виведення мозолів, лікування зубів, дихальних шляхів і шлунка.

Бджоли покривають прополісом внутрішні стіни житла, щоб вони були міцними і не руйнувалися, закладають щілини, полірують осередки стільників, скорочують льотки до зимівлі. В результаті у вулику створюється здоровий мікроклімат, що оберігає його від гнильних мікробів.

Прополіс складається з смоли і бальзаму - 50%, воску - 30% , ефірних масел - 10%, пилку, деяких інших включень - 10%. Багатий він вітамінами, мікроелементами, має бактерицидну дію. Розрізняють два види прополісу. Перший виділяється бджолами у вигляді бальзамічного речовини при перетравленні пилкових зерен квіток, другий бджоли приносять у вулик з нирок і тріщин дерев: тополі, сосни, берези, соняшника та деяких трав.

Протягом усього літа його зіскоблювати з вуликів рамок і стелини, з пазів вулика, з холстиков. Заготовлений прополіс скачують в грудочки, загортають у целофан або пергамент і поміщають в щільно закриваються банки з коричневого скла або в фанерні ящики.

Прополіс: нещадний ворог захворювань

Настоянка прополісу, має низку цілющих властивостей. Лікарі рекомендують її з метою результативного лікування таких захворювань: ГРЗ захворювань шлунково-кишкового тракту (виразка шлунка, коліт) захворювань ЛОР-органів (синусит, отит, тонзиліт, фарингіт) захворювань дихальних органів (трахеїт, бронхіт, пневмонія) стоматологічних захворювань (запалення ясен, пародонтоз, чутливість зубів, пошкодження слизової оболонки ротової порожнини) захворювань шкірного покриву (вугрі, герпес, екзема, вітрянка) гінекологічних захворювань (ерозія шийки матки) Цей ефективний засіб має абсолютно доступну вартість. Ціна настоянки прополісу - 100 грн (10%) або 170 грн (20%) за 100 мл. Для порівняння, аналогічний засіб в аптеці обійдеться Вам у кілька разів дорожче, а поручитися на натуральність походження прополісу фармацевт не зможе. Настоянка прополісу на спирту: як застосовувати Купити в Києві якісну настоянку прополісу - це лише половина справи. Необхідно також правильно її вживати. робити це можна в такий спосіб: орально - зміцнює імунітет, має антиоксидантний ефект, лікує різні захворювання зовнішньо - знезаражує рани, знімає запалення, знеболює, сприяє регенерації тканин. Внутрішньо 10% настоянка застосовується наступним чином: від 20 до 60 крапель на півсклянки води. Все залежить від особливостей захворювання, тому краще проконсультуватися з лікарем. Для застосування 20% настоянки діють ті самі правила, однак дозування - в 2 рази менше. Курс лікування становить 1-4 тижні. Профілактичний курс - 1-2 місяці. Для зовнішнього застосування настоянкою змочують ватний тампон і змащують ним уражену ділянку. Чистий розчин використовують тільки у випадку з обробкою ветряночних висипань. В інших випадках розводять з водою (в пропорціях 1:2) або фізіологічним розчином (1:10). Застосовується до повного зникнення симптомів. Настоянка прополісу: спосіб приготування Ціна настоянки прополісу повністю окупається трудомісткістю її приготування. Після того, як пасічник збере прополіс (з кожного вулика за раз він отримає до 10 гр), продукт добре очищується і подрібнюється. Далі готується 70-градусний спирт. Для приготування 10% настоянки компоненти змішуються в пропорціях 1:10. Це означає, що на 1 л спирту знадобиться 100 гр прополісу. Відповідно для приготування 20% настоянки потрібно збільшити частку бджолопродукту до 200 гр. Після суміш переливається в посудину з темного скла, де вона і буде настоюватися протягом 3-х днів при температурі 20-25 градусів.


 Назад